Lyžiarsky výcvik Malinô Brdo

Biela pastelka 2020

Každý rok organizuje Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska (ÚNSS) celonárodnú verejnú zbierku Biela pastelka. Výnos zo zbierky je použitý na zlepšenie kvality života nevidiacich a slabozrakých – napr. kurzy chôdze s bielou palicou, čítanie a písanie Braillovým písmom, práca s výpočtovou technikou ( počítačom, mobilom) a pod..

Pomôcť sme sa rozhodli aj my. Naši dvaja dobrovoľníci Tibor Znoj (z 2.A triedy) a Damián Šlang (z 3.B triedy) sa tak v piatok 18. septembra 2020 (hlavný zbierkový deň) snažili v priestoroch našej školy  a v uliciach mesta Stropkov vyzbierať do „svojej“ pokladničky čo najviac  peňazí, aby tak pomohli dobrej veci.

Ďakujeme.

Lyžiarsky výcvik v lyžiarskom stredisku Resortu Levočská Dolina - január 2019

Posledný zvonček a maturitné skúšky

Biela pastelka 2019

Každý rok organizuje Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska (ÚNSS) celonárodnú verejnú zbierku Biela pastelka. Výnos zo zbierky je použitý na zlepšenie kvality života nevidiacich a slabozrakých – napr. kurzy chôdze s bielou palicou, čítanie a písanie Braillovým písmom, práca s výpočtovou technikou ( počítačom, mobilom) a pod..

Pomôcť sme sa rozhodli aj my. Naši dvaja dobrovoľníci Marek Špak Samuel Popovič (obaja zo 4.A triedy) sa tak v piatok 20. septembra 2019 (hlavný zbierkový deň) snažili v priestoroch našej školy  a v uliciach mesta Stropkov vyzbierať do „svojej“ pokladničky čo najviac  peňazí, aby tak pomohli dobrej veci.

Ďakujeme.

Európsky týždeň športu - september 2019

Mikuláš 2019

Vianočný turnaj - december 2019

OVB Allfinanz - Finančná sloboda - december 2019

Dňa 20. 12. 2019 našu školu navštívili zástupcovia spoločnosti OVB Allfinanz Slovensko – Mgr. Martin Maleš a Marián Sahajda. Pre žiakov pripravili doskovú hru Finančná sloboda, aby si žiaci rozšírili svoje vedomosti v oblasti finančnej gramotnosti, čo im určite pomôže lepšie spravovať svoje financie do budúcna v reálnom živote.

Výsledky súťaže ZENIT v elektronike v šk. roku 2018/2019

Školské kolo súťaže ZENIT v elektronike – šk. rok 2018/2019

Dňa 30. a 31. októbra 2018 sa uskutočnilo v našej škole SOŠE Stropkov školské kolo súťaže ZENIT v elektronike. Súťaže sa zúčastnili 4 súťažiaci v kategórii A.

Obsahom súťaže bol teoretický test, návrh plošného spoja, osadenie súčiastkami a oživenie zapojenia.

Kategória A –  študenti 3. a 4. ročníka

Výsledky: 1. miesto – Dávid Gundzik III.B,  2. miesto – Filip Tlacháč III.A,  3. miesto – Samuel Popovič III.A, 4. miesto – Jakub Seman III.A

Krajské kolo súťaže ZENIT v elektronike – šk. rok 2018/2019

Prvý zo školského kola súťaže ZENIT v elektronike v kategórii A – Dávid Gundzik, z III. B triedy odboru Mechanik elektrotechnik, postúpil do krajského kola tejto súťaže. Krajské kolo sa uskutočnilo dňa 27.11. 2018 v Prešove na Spojenej škole. Dávid na súťaži nesklamal a v náročnejšej konkurencii obsadili celkove : 7. miesto

Gratulujeme!

Ing. P. Stenčík

Traja naši študenti SOŠ elektrotechnickej súčasťou MiniErasmu 2018

Vďaka organizácii FutureGenerationEurope, ktorá aj tento rok realizovala projekt MiniErasmus, sa v dňoch 18. až 21. novembra 2018 traja naši žiaci štvrtého ročníka, Samuel GombitaMartin Mazur a Tomáš Nemec, stali súčasťou veľkej „študentskej rodiny“ na Strojníckej fakulte Technickej univerzity v Košiciach, známej pod skratkou TUKE. Mali tak príležitosť vyskúšať si vysokoškolské štúdium na vybranej vysokej škole so všetkým, čo k tomu patrí (prednášky, odborné semináre, internátny život vysokoškoláka a pod.).

Vo voľnom čase využili príležitosť zúčastniť sa špeciálnej odbornej besedy s bratmi Gabrielom a Radoslavom Oprendekom, úspešnými košickými podnikateľmi, ktorí stoja za značkou Opre‘ cider. Odborná prednáška Doc. Ing. Františka Jakaba, PhD. , riaditeľa Startup centra TUKE, ich utvrdila v tom, že vek nehrá veľkú rolu pri založení si vlastnej firmy. Rozhodujúci je inovatívny nápad a jeho prínos i využitie v praxi.

Napriek tomu, že to nebola tá fakulta (Fakulta elektrotechniky a informatiky), ktorú si vybrali ako prvú voľbu, sa im pobyt veľmi páčil a domov sa vrátili plní vedomostí, skúseností, dojmov, zážitkov, nových priateľstiev a s pevným rozhodnutím, že si vedia predstaviť  takto prežiť  najbližšie roky ich života. Všetci vieme, aké náročné, ale pôsobivé je štúdium informatiky, informačných technológií, či elektrotechniky, pre ktoré sa rozhodli. Držíme im preto palce, aby svoj cieľ dotiahli do úspešného konca.

Mgr. T. Sejkaničová – výchovný poradca na SOŠE SP

Úspešné vystúpenie Adama Kríža na majstrovsvách Slovenska v kulturistike v kategórii dorastencov a juniorov

Dňa 7.apríla 2018 sa žiak našej školy Adam Kríž z III.B, zúčastnil Majstrovstiev Slovenska v kulturistike v kategórii dorastencov do 70kg. Tam získal titul vicemajstra Slovenska (2.miesto). O dva týždne neskôr sa zúčastnil ďalších majstrovstiev Slovenska no už medzi staršími juniormi, kde obsadil vo dvoch kategóriách 5. a 6.miesto. A v jednej z nich porazil čerstvého majstra Slovenska, ktorý mu titul tesne vyfúkol.

Gratulujeme, Adam!

Súťaž Expert geniality show

Vianočný turnaj žiakov a učiteľov - december 2018

Vianočný športový deň

Zenit v elektronike - krajské kolo v Prešove 2017/2018

Zopár pohľadov na nový dizajn školy

V učebni anglického jazyka

Na hodine výpočtovej techniky

V učebni elektrického merania

Počas hodín odborného výcviku

Deň otvorených dverí 2016

Hodina detom 2016

Mikuláš 2016

Vianočný turnaj

Biela pastelka 2015

Ako sa učíme

Banket stužky

Maturity

Športové sútaže

Trh práce

Zenit v elektronike - krajské kolo v Prešove 2017/2018